Як раз і назавжди позбутися невпевненості у своїх силах і вміннях

Чому людям дуже часто легше бачити чужі плюси, аніж назвати свої?

От коли говориш сам про себе, то чомусь те, в чому ти класний, може здатися чимось дуже звичайним, єрундовим, ніби «та що в тому такого, всі так вміють»! В результаті перерахував уже для себе пунктів 7, а класного нічого вибрати не можеш А якщо ти будеш про Когось говорити, то по-перше знайдеш мінімум 18 чужих крутих пунктів, а по-друге всі вони виявляться супер перевагами в твоїх очах! А от той Хтось сам про себе може плюсів не знайти, а про Твої здібності може лекцію прочитати: «Як бути успішним і все могти».

Я одного разу з захопленням слухала як одна мама вміє якусь стару річ (наприклад, джинси) переробити в іншу так, що вийде, наприклад, нова сумка. Каже: «це не складно, напевно щось подібне більшість вдома робить, в цьому нічого особливого нема». А для мене особисто – це взагалі щось анріал! Бо я не надто дружу з шиттям. В моїх очах – це дуже великий талант і вміння. І ще й яку фантазію треба мати, а не просто шити.

Це, напевно, має бути «лакмусовим папірцем» – як тільки здається, що твоє вміння рядове і буденне, то насправді, треба уважніше «придивитися» до нього. Все логічно. Наша здібність вдається нам з природньою легкістю, бо це наш талант. Аж з такою легкістю, що деколи ми можемо цьому навіть не надавати цінності.

Недавно розвеселило мене одне спостереження. Найшли на мене спогади, я в ранній юності танцями займалася. Знайшла сайт свого колективу. Мій колишній партнер зараз тренер. Є окрема сторінка з описом його перемог як танцюриста. І я читаю: багаторазовий переможець відкритих Чемпіонатів області, чемпіон України, переможець відкритого кубку України … там ще довгий перелік Перша думка: «Який же він крутий!» Проходить декілька секунд і я починаю розуміти, що нагороди включають той час, коли ми танцювали у парі. О! Так це я крута! Виходить, що навіть тоді, коли є «висока оцінка одна на двох», ти можеш умудритися не себе-любиму першою похвалити.

Впевнена, у кожного є свій чемпіонський список! Може ти єдиний серед усіх сусідів так апетитно готуєш вечерю, що, коли додому усі зголоднілі повертаються – мріють, щоб цей аромат йшов з їхньої квартири. Може ти володієш таким мистецтвом ведення переговорів, що найшвидше з усіх подруг-мам вмієш заохочувати тата закрити ноутбук і прогулятися з дитиною перед вечірнім сном. А може ти вмієш вчасно позбуватися від зайвого лахміття в квартирі? До речі, я так дивлюся, зараз досить популярна річ навчати (навіть за гроші) позбуватися непотрібного.

От таке своє “переможне портфоліо” треба обов’язково на видному місці розмістити. Хай це буде «напоминалочкой». Якщо прийдуть будь-які сумніви щодо цінності того, що робиш і чим займаєшся – одразу треба пригадувати, що до своїх плюсів слід уважніше придивлятися.

Чим краще підрахуємо свої таланти, тим легше і впевненіше знайдеться справа, в яку захочеться ці всі вміння внести!
Так мені здається

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s